تبلیغات
مسجدچهارده معصوم(ع)وپایگاه سردارشهیدشوریده شهرستان گناباد - مطالب مهر 1390
مسجدچهارده معصوم(ع)وپایگاه سردارشهیدشوریده شهرستان گناباد
کانون فرهنگی و هنری آیت الله خامنه ای شهرستان گناباد......................ماذوالفقار حیدریم-فدائیان رهبریم
نوشته شده در تاریخ شنبه 30 مهر 1390 توسط خادمین مسجد ، پایگاه ، کانون و هیئت مذهبی مکتب الزهرا (س)

حاج محمود کریمی بستری شد

محمود کریمی مداح اهل بیت(ع) چهارشنبه گذشته بر اثر تصادف رانندگی به شدت مجروح شد و ...

حاج محمود کریمی مداح با اخلاص اهل بیت چهارشنبه گذشته بر اثر تصادف با خودرو در حوالی میدان تجریش به شدت مجروح و به بیمارستان منتقل شد.
اخبار شنیده شده حاکی از آن است که حال عمومی وی رضایت بخش و در منزل شخصی خود بستری می باشد.
به نظر می رسد بر اثر جراحت وارده به سینه این مداح با اخلاص اهل بیت ، وی نتواند در ماه محرم و صفر به مدیحه سرایی بپردازد.
لازم به یاداوری است که تمام برنامه های حاج محمود کریمی از جمله قرائت دعای ندبه در حرم رضوی در ایام زیارت مخصوص امام رضا(ع) لغو شد.

 نوشته شده در تاریخ شنبه 30 مهر 1390 توسط خادمین مسجد ، پایگاه ، کانون و هیئت مذهبی مکتب الزهرا (س)

ولیعهد عربستان درگذشت

دولت عربستان سعودی لحظاتی قبل اعلام کرد که "سلطان بن عبدالعزیز" ولیعهد این کشور در اثر بیماری در سن ۸۶ سالگی در گذشت.
به گزارش مهر، سلطان بن عبدالعزیز که
۸۶
سال داشت و دومین نفر در خاندان سعودی و نزدیک به پادشاه بود بر اثر بیماری در گذشت.
کارشناسان بر این باورند که مرگ وی و بیماری پادشاه عربستان می تواند رقابت ها در خانواده سعودی را برای رسیدن به قدرت افزایش دهد و باعث بحران سیاسی در این کشور شود.

 نوشته شده در تاریخ شنبه 30 مهر 1390 توسط خادمین مسجد ، پایگاه ، کانون و هیئت مذهبی مکتب الزهرا (س)

بمناسبت امشب که شب آرزوهاست.................

دحو الارض ، نماد محبت و رحمت خداوند بر بندگان

معنای دحو الارض

«دَحو» به معنی گسترش و وسعت است و برخی آن را به معنای تکان دادن چیزی از محل اصلی‏اش گفته اند. گسترده شدن زمین یعنی این که در ابتدا، تمام سطح زمین را آب‏های حاصل از باران‏های سیلابی نخستین فراگرفته بود. این آب‏ها، به تدریج در گودال‏های زمین جا گرفته ، خشکی‏ها از زیر آب سر برآورده و با مرور زمان گسترده‏ شدند. در حقیقت ، زمین در آغاز به صورت پستی‏ و بلندی‏ و دارای شیب‏های تند بود. بعدها باران‏های سیلابی باریدن گرفت ، ارتفاعات زمین شسته و دره‏ها گسترده شدند. به تدریج  زمین‏های مسطح و قابل استفاده برای حیات بشر و کشاورزی و زراعت تشکیل شد. به مجموعه این رخدادها وگسترده شدن را «دَحو الارض» می گویند.

ویژگی های دحو الارض

روز بیست و پنجم ذیقعده ، دحو الارض ( گسترده شدن زمین) است. بر اساس روایتی از امام هشتم (ع) شب دحو الارض مصادف است با میلاد خجسته حضرت ابراهیم و حضرت عیسی.ضمناً از این روز به عنوان روز قیام امام حضرت ولی عصر(عج) نام برده شده است. دحو الارض ، جزء روز های معروفی است که روزه گرفتن در آن ، پاداش فراوان داشته و ثوابی معادل هفتاد سال روزه گرفتن دارد.

هم چنین دحو الارض را به گسترده شدن زمین از زیر کعبه تفسیر کرده‌اند. (1)

امام رضا(ع) دراین‌باره می‌فرماید: " روز بیست و پنجم ذیقعده (روز دحو الارض) روز ولادت ابراهیم خلیل‌(ع) و عیسی مسیح‌(ع) است و روزی است که زمین از زیر کعبه گسترده شده است." (2)

و نیز گفته اند که در چنین روزی حضرت آدم‌(ع) به زمین هبوط کرده است. (3)

آغاز گسترده شدن زمین از سرزمین مکه

یکی از نام های شهر مقدس مکه ، ام القری  است و در دو آیه از قرآن مجید به این نام اشاره شده است.
 " لتنذر ام القری و من حولها. " خطاب به پیامبر: تا انذار کنی ام القری و کسانی را که در اطراف آن هستند. (4)

ام القری یعنی مادر آبادیها و اهمیت مرکزیّت و اصالت شهر مکه در مقایسه با سایر شهرها و آبادی های دیگررا نشان می دهد.

حال این سوال مطرح می شودکه این شهر از چه نوع ویژگی برخوردار است که شایسته چنین نامی است ؟ از روایاتی که در باره خلقت زمین و یا در تفسیر آیه 196 از سوره آل عمران و یا در تفسیر آیه شریفه
" والأرض بعد ذلک دحیها " (5 )  وارد شده است، این طور استفاده می شود که در آغاز آفرینش آسمانها و زمین، روی زمین را آب و یا کف آب فراگرفته بود و نخستین محلی که از زیر آب بیرون آمد محل بیت الله الحرام بود و خشکی های زمین از آنجا گسترش پیدا کرد. نکته قابل ذکر این که در آن زمان ، سرزمین مکه بلندترین نقطه روی زمین بوده است و علاوه بر این ، دلایل دیگری نیز بیان شده که عبارتند از :

-       کعبه ، قبله مسلمانان در مکه است و مردم شهرهای دیگر رو به سوی آن نماز می خوانند .

-       مکه ، اهمیت و تقدس خاصی در بین شهر های مهم روی زمین دارد.

-       مکه ، حرم و مکان امنی برای مردم است و در آن سرزمین امیدوار لطف و رحمت الهی هستند.

-       از اسامی شهر مکه ، بلد الامین است که نشانگر امنیت و آرامش مردم در این مکان مقدس است.

این نام در قرآن کریم مورد قسم و سوگند الهی واقع شده است : " والتین و الزیتون و طور سینین و هذالبلد الأمین. " سوگند به انجیر و زیتون و سوگند به طور سینا و این شهر امن . (6)  منظور از بلدالامین در این آیه، شهر مکه است ، زیرا سوره تین سوره ای مکی است.

در آیات دیگری از قرآن نیز ، امن بودن مکه و حرم به وضوح بیان گردیده است مانند :

" اولم نمکن لهم حرماً آمنا " آیا آنها را در حرمی که محل ایمنی است مکان ندادیم؟ (7)  " و من دخله کان آمنا"  هر کس داخل آن (مکه) شود در امان خواهد بود. (8)

اینکه خداوند شهر مکه را سرزمین ایمن و محلی برای دستیابی به امنیت و آسایش قرار داده ، به دلیل دعای حضرت ابراهیم (ع) بنیانگذار کعبه است که از خداوند چنین درخواست نموده است: " واذ قال ابراهیم رب اجعل هذا البلد آمنا "  هنگامی که ابراهیم گفت: خدایا! این شهر را محل امن قرار بده (9) و خداوند مکه و حرم را محل امن و طیب خاطر برای همه قرار داد. هیچکس را نباید در آنجا آزار و اذیت کرد اگر چه مرتکب جنایتی شده
 باشد . در آن سرزمین امنیت همه ، حتی حیوانات نیز تضمین شده است.

آداب و اعمال این روز

این روز بسیار مبارک است و آداب و اعمال ویژه‏ای دارد ، مانند :

1. روزه گرفتن

2. احیا و شب‏زنده‏داری شب دحو الارض

3. دعای این روز  . در بخشی از این دعا، به مسئله دحوالأرض چنین اشاره شده است: " ای خدایی که خانه کعبه را گسترانیدی و دانه را شکافتی و سختی را برطرف ساختی، از تو می‏خواهم در این روز از روزهایت که حق آن را بزرگ نمودی، هر گرفتاری و مشکلی را برطرف سازی."

4. انجام غسل به نیت روز دحو الارض و نماز نزدیک ظهر به این کیفیت:

در هر رکعت بعد از حمد پنج مرتبه سوره الشمس بخواند و بعد از سلام نماز بگوید " لا حَوْلَ و لا قوَّهَ اِلّا بِالله العلی العظیم"  وخواندن این دعا " یا مُقیلَ الْعَثَراتِ اَقِلْنی عَثْرَتی یا مُجیبَ الدَّعَواتِ اَجِبْ دَعْوَتی یا سامِعَ الْاَصْواتِ اِسْمَعْ صَوْتی وَ ارْحَمْنی و تَجاوَزْ عَنْ سَیئاتی وَ ما عِنْدی یا ذَالْجَلالِ وَ الْاِکْرام. " ای درگذرنده لغزش‌ها، از لغزشم درگذر، ای اجابت‌کننده دعاها ، دعایم را مستجاب کن ، ای شنوای صداها ، صدایم را بشنو و به من رحم کن و از بدی‌هایم و آنچه نزد من است درگذر! ای صاحب جلالت و بزرگواری. (10)

5. خواندن دعایی از مفاتیح الجنان که با این عبارت شروع می‌شود: " اللّهمّ یا داحِی الْکعبهَ وَ فالِقَ الْحَبَّه .. " (11)

فرصت‌های معنوی در زندگی بشر ، نعمت هایی هستند که جسم و روح آنان را نوازش
می دهدو موجبات شادمانی و ارامش را فراهم می سازد. دحو الارض نیز از همین گونه است. پس قدر این فرصت طلایی را بدانیم که رسول خدا فرمود :

" اِنَّ لِرَبِّکُمْ فی ایامِ دَهْرِکُمْ نََفَحاتٌ فَتَعَرَّضُوا لَها لَعَلَّهُ اَن یصیبَکُمْ نَفْحَةٌ مِنْها فَلا تَشْقَوْنَ بَعْدَها اَبداً "  همانا در طول زندگی شما نسیم‌هایی از سوی پروردگارتان می‌وزد. هان! خود را در معرض آنها قرار دهید، باشد که چنین نسیمی سبب شود که برای همیشه بدبختی از شما دور بماند. " (12)

 نوشته شده در تاریخ جمعه 29 مهر 1390 توسط خادمین مسجد ، پایگاه ، کانون و هیئت مذهبی مکتب الزهرا (س)

ایران به ملت لیبی تبریک گفت

این وعده الهی و سرنوشت محتوم همه مستبدان و ظالمان تاریخ است که با نادیده انگاشتن حق ملتها در اعمال حاکمیت خود سرانجام و فرجامی جز نیستی و نابودی ندارند. جمهوری اسلامی ایران این پیروزی بزرگ ملت لیبی را که در سایه ایستادگی و پایداری ستودنی آنان به دست آمده است به ملت مسلمان و رنج کشیده لیبی و شورای ملی انتقالی این کشور تبریک می گوید.

سخنگوی وزارت خارجه ضمن تبریک به هلاکت رسیدن دیکتاتور لیبی به مردم این کشور، بر خروج نیروهای خارجی از این کشور تأکید و آمادگی کشورمان را برای انتقال تجربیات و مشارکت در بازسازی لیبی اعلام کرد.

به گزارش اداره کل اطلاعات و مطبوعات وزرات امور خارجه، رامین مهمان پرست سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به جدیدترین تحولات در لیبی و از جمله خبر به هلاکت رسیدن معمر قذافی دیکتاتور سابق این کشور اظهار داشت: این وعده الهی و سرنوشت محتوم همه مستبدان و ظالمان تاریخ است که با نادیده انگاشتن حق ملتها در اعمال حاکمیت خود سرانجام و فرجامی جز نیستی و نابودی ندارند. جمهوری اسلامی ایران این پیروزی بزرگ ملت لیبی را که  در سایه ایستادگی و پایداری ستودنی آنان به دست آمده است به ملت مسلمان و رنج کشیده لیبی و شورای ملی انتقالی این کشور تبریک می گوید.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان ادامه داد: این امیدواری وجود دارد که با پایان دیکتاتوری سیاه قذافی در لیبی و ورورد این کشور به مرحله نوینی از حیات سیاسی خود، راه برای اعمال حاکمیت ملی توسط مردم این کشور هموار شود و شاهد حرکت لیبی در جهت پایان یافتن جنگ داخلی، استقرار امنیت و ثبات و به روی کار آمدن یک نظام مردمسالار و تحقق خواست و اراده مردم این کشور باشیم.

وی افزود: با توجه به  تحولات رخ داده در لیبی و  تحقق یکی از آمال اصلی مردم این کشور دیگر بهانه ای برای ادامه دخالت نیروهای خارجی در لیبی وجود ندارد و ضروری است با خروج فوری این نیروها از لیبی به مردم این کشور اجازه داده شود تا نسبت به اعمال حق تعیین سرنوشت خود در فضایی فارغ از هر گونه مداخله خارجی تصمیم گیری کنند.

مهمان پرست همچنین آمادگی کشورمان جهت انتقال تجربیات و مشارکت در بازسازی لیبی را اعلام کرد.

 نوشته شده در تاریخ جمعه 29 مهر 1390 توسط خادمین مسجد ، پایگاه ، کانون و هیئت مذهبی مکتب الزهرا (س)

 شباهت سرنوشت قذافی و صدام

خبر مرگ قذافی دیکتاتور لیبی روز تاریخی برای جهانیان رقم زد، مانند روزی که صدام اسیر شد،

سرنوشت دیکتاتور عراق با دیکتاتور لیبی بی شباهت نبود.

 نوشته شده در تاریخ جمعه 29 مهر 1390 توسط خادمین مسجد ، پایگاه ، کانون و هیئت مذهبی مکتب الزهرا (س)

تصاویری عجیب و دیدنی که میلیونها کاربر وب را شیفته خود کرد !!

تصاویری تماشایی که میلیونها کاربر وب را شیفته کرده است نشان می دهد یک شامپانزه با شیشه مشغول شیر دادن یک توله ببر است.
در طبیعت گاهی صحنه هایی دیده می شود که قبول آن چندان آسان نیست. یکی از این موارد که میلیونها کاربر وب شیفته خود کرده است در باغ وحش "ساموت پراکان" در پایتخت تایلند به ثبت رسیده است.
براساس گزارش لاستمپا، در این تصاویر، یک شامپانزه همانند یک مادر خوانده یا پرستار بچه با استفاده از شیشه شیر مشغول شیر دادن به یک توله ببر 28 روزه است و هنگام شیر دادن به توله ببر به بازدیدکنندگان لبخند می زند.

 

 نوشته شده در تاریخ جمعه 29 مهر 1390 توسط خادمین مسجد ، پایگاه ، کانون و هیئت مذهبی مکتب الزهرا (س)

تصاویر جدید از اجساد قذافی و پسرش

معمر قذافی دیکتاتور مخلوع لیبی امروز پس از 42 سال حکومت سرانجام به دست انقلابیون لیبی کشته شد.

 

انقلابیون لیبی امروز با تسلط کامل بر شهر سرت زادگاه معمر القذافی دیکتاتور لیبی پرچم جدید لیبی را بر فراز مرکز این شهر به اهتزاز در آوردند.
بر اساس این گزارش، این اتفاق بعد از تسلط کامل انقلابیون بر منطقه 2 شهر سرت صورت گرفته بود که به وسعت یک کیلومتر مربع همچنان در اختیار نیروهای وابسته به قذافی باقی مانده بود.
در ادامه این درگیری‌ها معمر قذافی دیکتاتور لیبی توسط انقلابیون کشته شد و جسد وی به مصراته منتقل شده است.
شبکه‌های تلویزیونی همچنین لحظاتی پیش برای اولین بار تصویر جسد معتصم قذافی فرزند دیکتاتور سابق لیبی را منتشر کردند.
معتصم قذافی رئیس دستگاه اطلاعاتی رژیم قذافی در سرت و پسر پنجم دیکتاتور لیبی بود.

 

 

 نوشته شده در تاریخ جمعه 29 مهر 1390 توسط خادمین مسجد ، پایگاه ، کانون و هیئت مذهبی مکتب الزهرا (س)

شمشیر کجت راست کند قامت دین را

افسوس که عمرى پى اغیار دویدیم

از یار بماندیم و به مقصد نرسیدیم

سرمایه ز کف رفت و تجارت ننمودیم

جز حسرت و اندوه متاعى نخریدیم

بس سعى نمودیم که ببینیم رخ دوست

جانهابه لب آمد رخ دلدار ندیدیم

ما تشنه لب اندر لب دریا متحیر

آبى بجز از خون دل خود نچشیدم

اى بسته به زنجیر تو دلهاى محبان

رحمى که در این باره بسی رنج کشیدیم

رخسار تو در پرده نهانست و عیانست

بر هر چه نظر کردیم رخسار تو دیدیم

چندانکه بیاد تو شب و روز نشستیم

از شام فراقت چو سحرگه ندمیدیم

تا رشته طاعت‏به تو پیوسته نمودیم

هر رشته که برغیر تو بستیم بریدیم

شاها به تولاى تو در مهد غنودیم

بر یاد لب لعل تو ما شیر مکیدیم

اى حجت‏حق پرده ز رخسار بر افکن

کز هجر تو ما پیرهن صبر دریدیم

ما چشم براهیم به هر شام سحرگه

در راه تو از غیر خیال تو رهیدیم

اى دست‏خدا دست‏برآور که ز دشمن

بس ظلم بدیدیم و بسى طعنه شنیدیم

شمشیر کجت راست کند قامت دین را

هم قامت ما را که زهجر تو خمیدیم

شاها ز فقیران درت روى

مگردان بر درگهت افتاده بصد گونه امیدیم

 نوشته شده در تاریخ جمعه 29 مهر 1390 توسط خادمین مسجد ، پایگاه ، کانون و هیئت مذهبی مکتب الزهرا (س)

مراجع تقلید، امانت الهی:

آقای حاج محمد علی نمازی خواه در شب فوت مرحوم آیت الله حجّت (ره) در عالم رؤیا به محضر امام زمان (ع) مشرّف می شود. حضرت به او می فرمایند: «ما ده هزار طلبه داریم، یک امانت نزد یکی از آنها داریم که امشب به یک نفر دیگر منتقل می شود. آقای نمازی خواه صبح که از خواب بر می خیزد می شنود که از بلندگوی صحن مطهر قرآن پخش می شود و اعلام می کنند آیت الله حجت (ره) به رحمت الهی رفته اند و پس از آن دوران مرجعیت آیت الله بروجردی (ره) آغاز گردید.»(1)

تأکید امام زمان (ع) بر فتوا دادن شیخ مفید (ره)

در زمان شیخ مفید (ره) مردی روستایی به نزد ایشان می رود و می پرسد بانویی باردار از دنیا رفته و فرزند او در شکمش زنده است. آیا او را به همان حال دفن کنیم؟ شیخ می گوید: «آری او را دفن کنید.» چون باز می گردد سواری با شتاب پیش می آید و می گوید: «شیخ می گوید شکم زن را بشکافید و فرزند را بیرون بیاورید بعد او را دفن کنید.»

پس از مدتی مطلب برای مرحوم شیخ مفید (ره) روشن می شود و می فهمد این تصحیح از ناحیه مقدس امام زمان (ع) بوده است. به همین جهت در خانه خود می نشیند و می گوید: «حال که ما در بیان احکام شرعی خطا می کنیم همان بهتر که دیگر فتوا ندهیم.» آنگاه از ناحیه مقدسه حضرت صاحب الامر (عج) توقیعی برای او صادر شد: «بر شما است فتوا دادن و بر ماست که نگذاریم شما در خطا واقع شوید.» با صدور توقیع بار دیگر شیخ مفید (ره) به مسند فتوا می نشیند.(2)

تشرّف آیت الله مرعشی نجفی

مرحوم آیت الله آقای نجفی مرعشی (ره) با خود عهد می کند که چهل شب چهارشنبه به نیت دیدار حضرت صاحب الامر (ع) پیاده به مسجد سهله برود. ایشان می گوید: «شاید شب چهارشنبه سی و پنجم بود که در بین راه سید عربی را دیدم در حدود دو ساعت در محضر ایشان بودم. در مورد مطالبی صحبت شد. از جمله در مورد استخاره سخن به میان آمد فرمودند: «ای سید! با تسبیح چگونه استخاره می کنی؟» گفتم: «سه مرتبه صلوات می فرستم و سه مرتبه می گویم أستَخیرُالله بِرَحمَتِهِ فِی عافِیه پس تعدادی از دانه های تسبیح را می گیرم و می شمارم اگر دو تا ماند بد است و اگر یکی ماند خوب است.» فرمودند: «این استخاره باقی مانده ای دارد که به شما نرسیده است. هر گاه یکی باقی ماند فوراً حکم به خوبی استخاره نکنید بلکه برای ترک عمل هم استخاره کنید. اگر دو تا ماند معلوم می شود استخاره اول خوب است، اما اگر یکی ماند استخاره اول میانه است.»

سپس فرمودند: «بعد از نماز صبح سوره یس، پس از نماز ظهر سوره ی نباء، بعد از نماز عصر سوره ی نوح، پس از نماز مغرب سوره واقعه و بعد از نماز عشا سوره ملک را بخوان.» آنگاه در تعریف و تمجید از کتاب شرایع الاسلام مرحوم محقق حلّی فرمودند: «تمام آن مطابق با واقع است مگر کمی از مسایل آن.» همچنین ایشان به خواندن قرآن و هدیه کردن ثواب آن برای شیعیانی که وارث ندارند یا وارثشان یادی از آنها نمی کنند، احترام پدر و مادر، زنده باشند یا مرده و احترام به ذریه سادات تأکید فرمودند و به من گفتند: «قدر خود را به خاطر انتساب به اهل بیت (ع) بدان و شکر این نعمت را که موجب سعادت و افتخار فراوان است به جای آور.»

همچنین بر حفظ و یادگیری خطبه حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا (ع) در مسجد پیامبر (ص) و خطبه شقشقیه امیرالمؤمنین (ع) و خطبه علیا مخدرّه زینب کبری (ع) در مجلس یزید (علیه العنه) تأکید کردند و در خصوص تسبیح حضرت زهراء (س) و زیارت سید الشهداء (ع) از دور و نزدیک و زیارت اولاد ائمه (ع) و صالحین و علماء سفارش کردند و فرمودند بعد از نمازهای پنجگانه این دعا را بخوانید:

«اَللّهُمَّ سَرِّحنی عَنِ الهُموم وَ الغُمُوم وَ وَحشَهِ الصِّدر وَ وَسوَسَهِ الشیطان بِرَحمتکِ یا أرحَمَ الراحمین»

در پایان به خواندن قرآن و نماز شب تأکید کردند و فرمودند: «ای سید! تأسف بر اهل علمی که عقیده شان انتساب به ما است ولیکن این اعمال را انجام نمی دهند.»

پی نوشتها :

(1)    شیفتگان حضرت ولی عصر (عج) ، ج1 ، ص198.

(2)    برکات حضرت ولی عصر (عج) ، 216.

 نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 28 مهر 1390 توسط خادمین مسجد ، پایگاه ، کانون و هیئت مذهبی مکتب الزهرا (س)

«معمر قذافی» کشته شد

شبکه خبری «الجزیره » اعلام کرد که «معمر قذافی»، رهبر سابق لیبی در شهر «سرت» کشته شد. «یورونیوز» نیز گزارش داده است که وی هنگامی که در قالب کاروانی متشکل از چهار خودرو در حال فرار به سوی غرب لیبی بود، توسط هواپیماهای ناتو، آماج گلوله قرار گرفت؛ با این حال، الجزیره روایت متفاوتی از کشته شدن قذافی ارایه کرده است/سیف الاسلام قذافی محاصر شده ، ولی در حال مقاومت است / جسد قذافی در مسجدی در نزدیکی مصراته قرار دارد

لحظاتی پیش در خبری اعلام شد که «معمر قذافی»، رهبر سابق لیبی در شهر «سرت» کشته شد.
یورونیوز نیز گزارش داده است که معمر قذافی، هنگامی که در قالب کاروانی متشکل از چهار خودروی در حال فرار به سوی غرب لیبی بود، توسط هواپیماهای ناتو آماج گلوله قرار گرفت؛ با این حال، «الجزیره» گزارش داده است که قذافی، در هنگام کشته شدن، درون سوراخی پنهان شده بود.
به گزارش «تابناک»، خبرگزاری‌های دیگر همچون «رویترز» نیز به نقل از مقامات شورای انقلابی لیبی، این خبر را تأیید کرده‌اند.
این گزارش می‌افزاید، معمر قدافی پس از مجروح شدن از ناحیه هر دو پا، کشته شده است.

عکسی که خبرگزاری فرانسه از قذافی پس از کشته شدن منتشر کرده است
این گزارش همچنین آورده است که هنوز از سرنوشت سیف‌الاسلام قذافی خبری منتشر نشده است. هم‌اکنون در لیبی مردم  در حال جشن و شادی هستند.

همچنین در شهر سرت، صدای ممتد بوق ماشین‌های نظامی و غیر نظامی شنیده می‌شود. تیراندازی هوایی نیز از جمله دیگر کارهای مردم سرت برای شادی از شنیدن خبر کشته شدن قذافی است.
پیش از این نیز خبرگزاری‌ها از کشته شدن ابوبکر یونس جابر، رئیس ستاد ارتش قذافی خبر داده بودند.
تکمیلی :
دقایقی پیش، مصطفی عبدالجلیل، رئیس شورای انتقالی لیبی، خبر کشته شدن قذافی را تأیید و اعلام کرد که موسی ابراهیم، سخنگوی قذافی هم دستگیر شده است. مقامات شورای انتقالی مدعی‌اند، به دلایل امنیتی، جنازه قذافی را به مکان نامشخصی برده‌اند.
بنا بر این گزارش، انتظار می‌رود تا ساعاتی دیگر، مصطفی عبدالجلیل از طریق دوربین‌های تلویزیونی با مردم لیبی سخن بگوید.
گفتنی است، دخالت ناتو در لیبی برای سرنگونی قذافی از ماه مارس سال جاری میلادی آغاز شده بود و در ماه ژوئن هم دادگاه بین‌المللی جنایات جنگی، حکم دستگیری قذافی و اعضای خانواده اش را صادر کرده بود.

 

 نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 28 مهر 1390 توسط خادمین مسجد ، پایگاه ، کانون و هیئت مذهبی مکتب الزهرا (س)

حضور در گردهمایی مسئولان کانو نهای فرهنگی و هنری مساجد شهرستان گناباد.....................

امروز گردهمایی مسئولان کانون های فرهنگی وهنری مساجد شهرستان گناباد در محل سالن اداره ارشاد برگزار گردید.

کانون حضرت آیت الله خامنه ای در این گردهمایی حضوری فعال داشت.

با ما همراه باشید با تصاویری از جلسه ی امروز..........نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 28 مهر 1390 توسط خادمین مسجد ، پایگاه ، کانون و هیئت مذهبی مکتب الزهرا (س)

غیرتمون کجاست ؟!

گفتند در هنگام بازرسی زنان ایرانی زائر حرم امام حسین توسط نظامیان مرد اجنبی عراقی بازرسی بدنی شدند سکوت کردیم گفتیم مسئول داریم ، نرن کربلا به ما چی ، اینقدر مشکل داریم کی وقت داره به این چیزها فکر کنه ، بابا دلت پاک باشه ، بابا خیلی تعصب دارین بی خیال . . . بلاخره گذشتیم

با اینکه در روایات آمده :

گزارشى به على علیه السلام رسید كه سپاهیان معاویه بشهر انبار هجوم آوردند، حسان بن حسان بكرى فرماندار شهر را كشتند و پاسداران شهر را پراكنده ساختند. بعضى از سربازان معاویه بمنزل زنان مسلمان و غیرمسلمان وارد شدند و خلخال ، دست بند، گردنبند، و گوشواره را از برشان بیرون آوردند و آنان براى دفاع از خود وسیله اى جز زارى و استرحام نداشتند. سپس لشكریان معاویه با غنائم فراوان از شهر خارج شدند و در این جریان ، نه كسى از آنان زخم برداشت و نه خونى از آنها بزمین ریخت . این گزارش رنج آور و دردناك ، آنحضرت را بسختى ناراحت و متاءلم نمود و ضمن خطابه اى تند و مهیج شرح جریان را به اطلاع مردم رساند و در خلال سخنان خود فرمود:
فلو ان امرء مسلما مات من بعد هذا اسفا ما كان به ملوما بل كان به عندى جدیرا.اگر مرد مسلمانى بر اثر این قضیه ، از شدت اندوه و تاءسف 
بمیرد ملامت ندارد بلكه در نظر من چنین مرگى شایسته و سزاوار است .

یکی مثل معاویه  با لباس دین ، با لباس پیامبر اومد تا ریشه دین رو بسوزونه ، دین رو نابود کنه ، به هوس های خودش برسه

دیدیمو سکوت کردیم ، گفتیم به ما چه ، ما رو که تو یک قبر نمی زارن که . . .

هر روز دیدم داره وضع حجاب بدتر از دیروز می شه  ، فقط برای هم روضه خوندیم وای حجاب وای بدحجابی  ...

فقط همین ، ندیدیم دختر خودمون ، خواهر خودمون ، همسر خودمون ، مادر خودمون هم جزء تشکیل دهنده همین بدحجابی شدند !!! آنقدر روضه خوندیم که دیگه هم برای خودمون تکراری شد و هم برای مستمعمون ، آخرش به هم گفتیم بسه دیگه بابا هر چی گریه کردیم ولش کن دیگه نمیشه جلوشو گرفت

بهمون گفتند بابا دختر فلانی رو با یک پسر غریبه دیدن ، بابا دخترت خیلی بد لباسی می کنه ،دخترت وقتی نزدیک دانشگاه میشه چادر زهرا (س) رو تو کیفش می زاره تا پسرای همکلاسش اونو با این تیب نبینن بازم گفتیم بابا زیاد بهشون نباید گیر داد جوونن سر عقل میان ، خودشون سرشون به سنگ می خوره ...

وقتی زیاد تر شد ، دیگه گفتیم به کسی ربطی نداره دختر خودمه ، به کسی ربطی نداره خودش بابا

و نه نه داره ، به من چی . . .

اینقدر زیادتر شد تا اینکه فهمیدیم بابا دیگه زنهای شوهر دار ، مردهای زن دار هم مشغولند ، وقتی گفتیم جواب دادند بابا ما هم تنوع می خوایم ، همسرامون هم دل دارن همونجور که ما دل داریم و دلمون تنوع می خواد اونا هم گناه دارن بزار برای تنوع با رفیقامون هم برن تفریح ، بابا اینقدر بد بین نباش ...

جوونامون دنبال دختری می گشتن که از زن رفیقشون قشنگ تر باشه ، باهاش کلاس بزارن ، بهشون بگن زن من بهتره ، قشنگ تره ، خوش اندام تره ، دلت بسوزه ، قیافه زنامونو به رخ هم کشیدیم باز هم گذشت . .

اونقدر گذشت و گذشت تا که کم کم ما هم بدمون نیومد یک کم همرنگ و همفکرشون باشیم

قول و قرارا مونو فراموش کردیم.

داخل کاخ ریاست جمهوری و جلو رئیس جمهورمان کشف حجاب کردند و فقط لبخند زدیم...

آخه باید بروز باشیم...................

 

تعهدمون به مردم و شهدا و خون شهدا از یادمون رفت.

اونقدر که از مصاحبه و هم صحبتی با اونا نه تنها بدمون نیومد که کلی حال کردیم........

تا کسی اومد جلومونو بگیره چشموچالشونو در آوردیم

تا دیگه بد بینی نکنه و اون هم دلشو پاک بگیره

اینقدر بی چشم و رو شدیم که اون وزک کرده ها رو ترجیح دادیم بر خیلی از ارزش ها مون

فقط برای اومدن امام زمانمون گریه کردیم ، گفتیم بیا

تو این گند رو پاکش کن . خجالت هم نکشیدیم که گندی که خودمون باعثش بودیم رو یکی دیگه پاک کنه مرحوم دولابی مثال قشنگی زد :

آن مرحوم می فرمایند:پدری چهار تا بچه را گذاشت توی اتاق و گفت این‌جا‌ را مرتب کنید تا من برگردم
خودش هم رفت پشت پرده. از آن‌جا نگاه می‌کرد می‌دید کی چه کار می‌کند، می‌نوشت توی یک کاغذی که بعد حساب و کتاب کند
یکی از بچه‌ها که گیج بود، حرف پدر یادش رفت. سرش گرم شد به بازی. یادش رفت که آقاش گفته خانه را مرتب کنید
یکی از بچه‌ها که شرور بود شروع کرد خانه را به هم ریختن و داد و فریاد که من نمی‌گذارم کسی این‌جا را مرتب کند
یکی که خنگ بود، ترسید. نشست وسط و شروع کرد گریه و جیغ و داد که آقا بیا، بیا ببین این نمی‌گذارد، مرتب کنیم
اما آنکه زرنگ بود، نگاه کرد، رد تن آقاش را دید از پشت پرده. تند و تند مرتب می‌کرد همه‌جا را
می‌دانست آقاش دارد توی کاغذ می‌نویسد
هی نگاه می‌کرد سمت پرده و می‌خندید. دلش هم تنگ نمی‌شد. می‌دانست که آقاش همین ‌جاست
توی دلش هم گاهی می‌گفت اگر یک دقیقه دیر‌تر بیاید باز من کارهای بهتر می‌کنم
آن بچه‌ شرور همه جا را هی می‌ریخت به هم، هی می‌دید این خوشحال است، ناراحت نمی‌شود
وقتی همه جا را ریخت به هم، آن وقت آقا آمد
ما که خنگ بودیم، گریه و زاری کرده بودیم، چیزی گیرمان نیامد. او که زرنگ بود و خندیده بود، کلی چیز گیرش آمد
زرنگ باش. خنگ نباش. گیج نباش
شرور که نیستی الحمدلله. گیج و خنگ هم نباش
نگاه کن پشت پرده رد آقا را ببین و کار خوب کن
خانه را مرتب کن، تا آقا بیاید

بابا بیام زرنگ باشیم بیایم پای حرف دین بایستیم ، بابا به خدا دین فقط نماز و روزه نیست ، دین جهاد و از خود گذشتگی هم داره ، تذکر زبانی که می تونیم بدیم . تا کی ادای دیندار ها رو در بیاریم

یا ایها الذین آمنوا آمنوا (ای کسانی که ادای دیندار ها رو در میارید ، واقعا ایمان بیاورید )

بیایم برای امام زمانمون خیت شیم ، فحشمون بدن ، کتکمون بزنن ، منگلمون بخونن

بابا همون جور که اونا پای فسق و فجورشون ایستادن ، من و تو پای دین و اعتقادمون بایستیم

اگر آماده ای بگو یا علی

بگو یا امام زمان به یاد تو با دعای تو می خوام عوض شم

بسم الله رو بگو و عشق بازی رو شروع کن . . .

 فکر نمی کنید وقتشه که جبران کنیم گذشته ی ننگینمون رو........................

تو را به خدا نه نگو.....................

باید یه کاری بکنیم.

نشستن تنها دیوونمون کرد.

ای خدا....................................

شهدا شرمنده ایم.......................شهدا شرمنده ایم.............................شهدا شرمنده ایم...............................

 نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 28 مهر 1390 توسط خادمین مسجد ، پایگاه ، کانون و هیئت مذهبی مکتب الزهرا (س)نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 28 مهر 1390 توسط خادمین مسجد ، پایگاه ، کانون و هیئت مذهبی مکتب الزهرا (س)

دیدار هیأت دولت با رهبری در کرمانشاه

هیأت وزیران، پس از تشكیل جلسه ویژه در استان كرمانشاه، به حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی رسید و گزارش تصمیم ها و تدابیر دولت را برای حل مسائل و مشكلات استان و شتاب گرفتن روند توسعه این منطقه ارائه كرد.

 نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 28 مهر 1390 توسط خادمین مسجد ، پایگاه ، کانون و هیئت مذهبی مکتب الزهرا (س)

بر اساس فتوای مفتی وهابی:

نماز خواندن در مسجد النبی (ص) حرام است!

نماز خواندن در این مسجد تنها به این علت که میت در آن دفن شده، حرام است و این مسجد بر غیر تقوی بنا شده و واجب است که نبش قبر شود و این میت را از آن خارج کنند.

شیخ «خالد بن علی المشیقح» از مفتیان وهابیت در جدیدترین فتوای خود که از عجیب ترین فتواهای وهابیت به شمار می رود، اقامه نماز در مسجدی که در آن مرده ای دفن شده است را حرام دانست!
گفتنی است وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه اگر در مسجدی یک مرده ای دفن شده باشد، آیا نماز در آنجا جایز است یا خیر، گفت: نماز خواندن در این مسجد تنها به این علت که میت در آن دفن شده، حرام است و این مسجد بر غیر تقوی بنا شده و واجب است که نبش قبر شود و این میت را از آن خارج کنند.
در اینجا این پرسش مهم مطرح می شود که

آیا این مفتی وهابی نماز خواندن در مسجد النبی (ص)، مسجد الحرام و مسجد الأقصی را نیز حرام می داند؟!

باید منتظر خبرهای دردناکی باشیم....................

یا مهدی (عج)

 نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 28 مهر 1390 توسط خادمین مسجد ، پایگاه ، کانون و هیئت مذهبی مکتب الزهرا (س)

طعم زندگی در برج‌های جنگلی!

 

جنگلهای عمودی، ابزاری برای بقای محیط‌ زیست شهرهای امروزی اروپا محسوب می‌شوند.

یك شركت معماری ایتالیایی امیدوار است تا با پروژه «جنگل عمودی» خود بتواند پوشش گیاهی را با معماری شهری ادغام كند.
شركت معماری استفانو بوئری، مستقر در شهر میلان دست به طراحی یك مدل زده كه می‌تواند با پرورش جنگلهای هوایی به احیای جنگل و بومی‌ سازی كلانشهرها كمك كند.
به گفته بوئری، جنگلهای عمودی، ابزاری برای بقای محیط‌ زیست شهرهای امروزی اروپا محسوب می‌شوند.
قرار است اولین جنگلهای عمودی در شهر میلان ایجاد شوند و برنامه ساخت دو برج مسكونی در حال حاضر طرح شده است. این برجها كه 110 و 76 متری هستند، مامن بیش از 900 گونه درخت بوده كه این میزان بدون احتساب طیف گسترده‌ای از درختچه‌ها و بوته‌های گل است.

ایده اولیه آن است كه در صورت كنار گذاشتن ساختمان، میزان درخت لازم برای ایجاد یك جنگل بر روی سطح زمین باید با میزان حاضر بر روی این ساختمانها برابر باشد. در واقع میزان سطح لازم برای كاشت این درختها، حدود 10 هزار متر مربع در حالت عمودی خواهد بود.
این پروژه همچنین به كاهش آلودگی هوا در كلانشهرها كمك خواهد كرد. این امر با كمك درختان درایجاد رطوبت، جذب دی‌اكسیدكربن و ذرات گرد و غبار و همچنین تولید اكسیژن به دست خواهد آمد. این امر به افزایش كیفیت زندگی ساكنان این ساختمانها كمك كرده و همچنین سایبانی برای جلوگیری قرار گرفتن این ساختمانها در معرض تابشها و آلاینده‌های صوتی ایجاد خواهد كرد.

همچنین در این ساختمانها، سیستمهای آبیاری و فیلترینگ نصب خواهد شد كه به بازیافت آب خاكستری رنگ برای نگهداری از گیاهان خواهد پرداخت. سلولهای خورشیدی فتووالتائیك نیز به مشاركت خودكفایی انرژی ساختمان كمك خواهد كرد.
هزینه ساخت این جنگلهای عمودی در حدود 87 میلیون دلار بوده و ساخت آنها، مرحله اول پروژه پیشنهادی شركت بیومیلانو برای ساخت یك كمربند سبز در اطراف شهر میلان است.

 نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 27 مهر 1390 توسط خادمین مسجد ، پایگاه ، کانون و هیئت مذهبی مکتب الزهرا (س)

پیشرفت پروژه بهسازی مسجد طبق برنامه...............

گوشه ای از فعالیت های در حال انجام پروژه ی بهسازی مسجد

 تعمیر درب ورودی سالن مسجد و انتقال آن به جوشکاری جناب یکتائیان جهت بهسازی تعمیر و برگشت آن به مسجد.

انتقال نرده های بین خواهران و برادران در داخل مسجد جهت بهسازی و تغییرات لازم پرده ها.

شستشوی پرده های  مسجد در خشکشویی و اتو و آماده شدن جهت نصب در داخل مسجد.

شتشوی تمام فرش ها و آماده شدن جهت پهن کردن.

تعمیر و بهسازی داخل دفتر وسقف آن.

سفارش به جناب آقای مقیمیان جهت برآورد قیمت کف پوش سالن ورودی درب غربی مسجد و سفارش احتمالی جهت نصب.

تعمیر لوله کشی قسمت خواهران که به کانون منتقل می شود و مخفی کردن لوله ها.

سفارش جهت تعویض تمام پنکه های سقفی و فرسوده مسجد که با سروصدای زیاد باعث آزار و اذیت نمازگزاران و عزاداران بودند.

و...............

گوشه ای از کارهای در حال انجام است که خادمین مسجد با افتخار پیگیری می نمایند.

کار با تمام توان و با عنایت و لطف چهارده معصوم (علیهم السلام) و با دعای خیر شما متدینین در حال پیشرفت است.

مطمئن باشید مسجدی در حد و اندازه ی لیاقت شما خوبان را آماده و در اختیار شما قرار خواهیم داد.

انشاءالله.

 نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 27 مهر 1390 توسط خادمین مسجد ، پایگاه ، کانون و هیئت مذهبی مکتب الزهرا (س)

پیشرفت پروژه بهسازی مسجد طبق برنامه...............

 آغاز رسمی رنگ آمیزی و تحویل مسجد به پیمانکار محترم جناب آقای مهویدی و حاجی پور.

با شناختی که از این بزرگواران دارم مطمئن هستم که در زمان تعیین شده کار را به اتمام خواهند رساند

انشاءالله

با دعا ی خیر شما مردم متدین.

همراهی بفرمایید

 

 نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 27 مهر 1390 توسط خادمین مسجد ، پایگاه ، کانون و هیئت مذهبی مکتب الزهرا (س)

پیشرفت پروژه بهسازی مسجد طبق برنامه...............

تکمیل سقف کاذب و تحویل آن توسط پیمانکار محترم حاج آقا رمضانی

با تشکر از ایشان و همکاران محترمشان لطفا

همراهی بفرمایید

 نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 27 مهر 1390 توسط خادمین مسجد ، پایگاه ، کانون و هیئت مذهبی مکتب الزهرا (س)

همین کافی ست!!!!!تورابه خدا گیرندهید

 

سلام.راستش به شمـــا!به بحرینیانی که شیعه اندو سنی!

این روزها دلم برای شما می سوزد.:

دلم می سوزد وقتی می بینم لاله لاله، چیده می شوید!دلم سوخت  وقتی فهمیدم شما!آری شما!

 تا همین 40-50 سال پیش ،پیشِ مابودید! کدام دست شمارااز ماجداکرد؟ خدایش اورا لعنت کند....

این روزها که خبری از شما ندارم دلم برای شما می سوزد!

وقتی این عکس هارا می بینم دلم  برای شما خیلی می سوزد!

این روزها که خودم هم شمارا به شهادت می رسانم ،دلم می سوزد! شرمنده ام!ولــــــــــــی مـــی دانید،

حج  خیلی کیف می دهد!  عمره اش حال می دهد!چه رسد به نوع مثلا واجبش !

انسان اصلا پرواز می کند!شــــــرمنده ام!

این بار را شهید شوید حالا دفعه ی بعد جبران می کنم!

حــــالا تاپیروزی شما _ که معلوم نیست چه موقع است _ که زنده است و که مرده ؟

دلـــم نمی خواست بدون این که خانه ی خداراببینم از دنیا بروم!

تو را به خدا گیر ندهید ! بگذارید این حج بهم بچسبد!

راستش!

خیلی دلم برای شما می سوزد!

به تنهایی شما،یه غربت شما،به ....

ولی تورا به خدا همین کافی ست!

الان هم باید بروم  هزینه خرید از  بازار برای خانواده ام  رو جمع و جور کنم!ببخشید.

فقط خواستم رسم مسلمانی رابجا بیاورم!!!!!!!!!!

برای شما دعامی کنم!!!!!!

تورا به خدامقاومت کنید!!!!

شما هم که در شرف شهادتید لطفا دعا کنید!

دعا کنید که حج من قبول بشه!!!

انشاءالله

باتشکر

راهی حج!

 

 نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 27 مهر 1390 توسط خادمین مسجد ، پایگاه ، کانون و هیئت مذهبی مکتب الزهرا (س)

7 نکته پیرامون دوام توبه

آنچه می‌آید متن پرسش و پاسخی پیرامون دوام "توبه" از محضر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی است، که معظم له در پاسخ، به نکاتی هفت‌گانه پیرامون این مسأله اشاره فرموده‌اند.

چه کنیم تا توبه ما دوام داشته باشد و دو مرتبه مرتکب گناه نشویم؟

توبه باید پابرجا و دائم بوده باشد؛ از یک سو، هر زمان خطایی از انسان بر اثر وسوسه‌های «نفس اماره» سر بزند، باید بلافاصله به سراغ توبه رود، و به مرحله «نفس لوّامه» برود و وقتی که به مرحله «نفس مطمئنه» برسد ریشه‌های وسوسه‌ها از بیخ کنده می‌شود.

و از سوی دیگر، از هر که گناهی توبه می‌کند باید کمال مراقبت را به خرج دهد که آن توبه را نشکند و بر تعهّد خود در پیشگاه خدا نسبت به ترک آینده باقی بماند. و به تعبیر دیگر، اگر بعد از توبه از گناه، هنوز انگیزه‌ انجام آن در اعماق دل و جان او باقی مانده باید با آن به مبارزه برخیزد و جهاد با نفس را جزء برنامه خویش قرار دهد و به این ترتیب هم در صفّ تائبان باشد و هم در صفّ مجاهدان.

بعضی از علمای اخلاق بحث بی‌نتیجه یا کم نتیجه‌ای را در اینجا دنبال کرده‌اند که آیا مقام توبه کارِ جهاد کننده در برابر ریشه‌های گناه افضل است یا توبه کاری که ریشه‌های گناه را از سرزمین قلب خویش بر انداخته است؟

این مهم نیست که کدامیک از آن دو افضلند، مهم آن است که توبه کننده چه دستوراتی را باید به کار بندد که به گناه گذشته بازگشت نکند؛ برای این امر رعایت اموری لازم است:

1- جدا شدن از محیط گناه و عدم شرکت در مجالس معصیت، چرا که توبه‌کار در آغاز امر آسیب‌پذیر است و مانند بیماری است که تازه از بستر برخاسته، و اگر با پای خود به مناطق آلوده به میکرب‌های بیماری‌زا رود، احتمال آلودگی مجدّد او به بیماری فراوان است؛ همچون معتادی است که ترک اعتیاد به مواد مخدّر نموده ولی هرگاه به مناطق آلوده برگردد، به سرعت آلوده می‌شود.

2- باید در دوستان و معاشران خود تجدید نظر کند؛ هرگاه در گذشته کسانی بودهاند که او را تشویق به گناه می‌کردند، از آن‌ها شدیداً فاصله گیرد.

3- هر زمان وسوسه‌ها و انگیزه‌های آن گناه در او پیدا می‌شود، به ذکر خدا روی آورد، چرا که: «ذکر خدا مایه آرامش دل‌ها است؛ الا به ذکر اللَّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ»1

توبه باید پابرجا و دائم بوده باشد؛ از یک سو، هر زمان خطایی از انسان بر اثر وسوسه‌های «نفس اماره» سر بزند، باید بلافاصله به سراغ توبه رود، و به مرحله «نفس لوّامه» برود و وقتی که به مرحله «نفس مطمئنه» برسد ریشه‌های وسوسه‌ها از بیخ کنده می‌شود

4- همواره درباره آثار زیان‌بار گناهی که آن را ترک گفته بیندیشد و آن آثار را نصب‌العین خود قرار دهد، مبادا بر اثر غفلت از آن و فراموش کردن اثرات مرگبار آن گناه، بار دیگر انگیزه‌ها در او رشد کند، و وسوسه‌ها از هر سو به قلب او هجوم آورد.

5- در داستان‌های پیشینیان و کسانی که بر اثر گناهان مختلف گرفتار مصائب دردناکی شدند، بیندیشد، و سرگذشت آن‌ها را از نظر بگذراند، حتّی در حالات انبیاء و پیامبران معصومی که گاه گرفتار لغزش ترک اولی شدند، مطالعه کند؛ مثلاً، ببیند که چه امری سبب شد آدم (علیه‌السلام) با آن مقام والایش از بهشت رانده شود، یا حضرت یونس(علیه‌السلام) مورد خشم قرار گیرد، و به زندان شکم ماهی فرستاده شود یا بر اثر چه عواملی یعقوب، پیامبر بزرگ خدا (صلی‌الله‌علیه‌وآله‌و‌سلم)، به درد جان‌فرسای فراق فرزند سال‌ها گرفتار آید.

مطالعه این امور بی‌شک وسوسه‌ها را کم می‌کند، و به توبه دوام و ثبات می‌بخشد.

6- به عقوبت‌ها و مجازات‌هایی که بر یکایک از گناهان وعده داده شده بیندیشد، و این احتمال را از نظر دور ندارد که تکرار گناه بعد از توبه ممکن است مجازات شدیدتری داشته باشد.

و نیز به الطاف و عنایات الهیّه که در انتظار توبه کاران است و شامل حال او شده است توجّه کند و دائماً به خود تلقین نماید بکوشد، این عنایات و الطاف را حفظ کند، و این مقام والایی که خداوند نصیب تو کرده است به آسانی از دست ندهد!

7- باید وقت شبانه روزی خود را با برنامه‌های صحیح پر کند، برنامه تلاش برای زندگی آبرومند، برنامه عبادت و بندگی خدا و برنامه سرگرمی‌های سالم؛ زیرا بیکاری و خالی ماندن اوقات از برنامه، بلای عظیمی است که زمینه را برای وسوسه‌های بازگشت به گناه فراهم می‌سازد.

از دانشمندی پرسیدند که تفسیر حدیث الْتَّائِبُ حَبیبُ اللَّهِ (توبه کننده دوست خداست) چیست؟  

گفت: منظور کسی است که مصداق این آیه شریفه باشد: «التَّائِبُونَ الْعابِدُونَ الْحامِدُونَ السَّائِحُونَ الرَّاکِعُونَ السَّاجِدُونَ الْآمِرُوْنَ بِالْمَعْرُوفِ وَ النَّاهُونَ عَنِ الْمُنْکَرِ وَ الْحافِظُونَ لِحُدُودِ اللَّهِ وَ بَشِّرِ الْمُؤْمِنینَ؛2 (مؤمنان) توبه کنندگان، عبادتکاران، حمد خدا گویان، سیاحت کنندگان (که پیوسته در میان کانون‌های اطاعت خدا رفت و آمد دارند) رکوع‌کنندگان، ساجدان، آمران به معروف، نهی کنندگان از منکر و حافظان حدود الهی (هستند) و بشارت ده (این چنین) مؤمنان را

 نوشته شده در تاریخ سه شنبه 26 مهر 1390 توسط خادمین مسجد ، پایگاه ، کانون و هیئت مذهبی مکتب الزهرا (س)

26 مهر ماه روز تربیت بدنی و و رزش مبارک.................

 

امروز آغاز هفته ی تربیت بدنی  و تندرستی است.

 

این هفته ی فرخنده را به تمامی ورزشکاران و ورزش دوستان تبریک می گویم.

 نوشته شده در تاریخ دوشنبه 25 مهر 1390 توسط خادمین مسجد ، پایگاه ، کانون و هیئت مذهبی مکتب الزهرا (س)

تصویر بحث برانگیز در استقبال از احمدی نژاد

هفته نامه تازه انتشار یافته آسمان در گزارشی که مربوط به سفرهای استانی رئیس جمهور می شود،دو تصویر منتشر کرده که در تصویر اول،رئیس جمهور گل باران شده و انبوهی از گل برگ روی سر و روی ایشان ریخته شده است

اما درتصویر دوم،گلی به سمت آقای احمدی نژاد پرتاب شده که تفسیر رسانه ها از آن متفاوت است.
برخی رسانه ها شئ پرتابی را کاهو و کلم عنوان کرده اند

درحالی که یافته ها حاکی از آن است که شئ پرتابی در دسته گل های زینتی قرار دارد که معمولا از آن در تزئین فضای شهری استفاده می شود.
نام اصلی این گل همیشه سبز، کلم زینتی (نام علمی
Brassica oleraceae) است که  توسط یک فرد بد سلیقه و

احتمالا با نیت خیر به سمت آقای احمدی نژاد پرتاب شده است.

تا نظر شما چی باشه.........................

 نوشته شده در تاریخ دوشنبه 25 مهر 1390 توسط خادمین مسجد ، پایگاه ، کانون و هیئت مذهبی مکتب الزهرا (س)

پدر و پسر

پدری از کنار پسرش رد میشد که دستش را بر شانه پسرش گذاشت و گفت من  بلند کنم  یا تو ؟
پسر گفت من
و پدر دوباره با تعجب پرسید
من  بردارمش یا تو ؟
پسر گفت من
... ... و پدر دستش را برداشت و  از کنار پسر گذشت
در حال رفتن روی بر پسر کرد و دوباره پرسید من    بلندش کنم یا تو؟
این بار
پسر در عین ناباوری گفت شما
پدر پرسید چرا دو بار قبلی که ازت پرسیدم گفتی من ؟
پسر گفت تا دستت روی شانه من بود همه  ی وزنه های دنیا را حریف بودم ......

...........

عمر تمام پدران لایق و وفادار به بلندای آفتاب باد............

و درود بر تمام پدران آرام گرفته در جوار آفتاب...............

 

 نوشته شده در تاریخ یکشنبه 24 مهر 1390 توسط خادمین مسجد ، پایگاه ، کانون و هیئت مذهبی مکتب الزهرا (س)

استجابت دعای یك بسیجی

 محمد حسین باغبان ، كارگرزاده ای بود از استان اصفهان . یک ناخنش به خاطر جوشکاری کبود بود، روز های آخر قبل از عملیات خیبر ،به همرزمش شفیعی گفت اگر شهید شدم مرا از ناخنم و گودی کف پایم بشناسید. شفیعی دلش لرزید. بارها حسین را دیده بود که با گریه می گفت خدایا مرا مثل امام حسین (ع) شهید کن.
اواخر اسفند ، وقتی شفیعی را برای شناسایی شهدا به تعاون لشكر14 امام حسین(ع)خواستند ، حسین را فقط از روی ناخنش و گوی كف پایش شناخت ، چون حسین سر نداشت.


روحمان با یادش شاد

 نوشته شده در تاریخ یکشنبه 24 مهر 1390 توسط خادمین مسجد ، پایگاه ، کانون و هیئت مذهبی مکتب الزهرا (س)

راز کفشهای پاشنه بلند قذافی

راز لباسهای آفریقایی و بسیار بلند قذافی که روی زمین کشیده می شد نیز در همین مسئله نهفته بود که وی نمی خواست کفشهای پاشنه بلند وی در معرض دید رسانه ها و مقامات خارجی قرار گیرد.

وزیر امور خارجه سابق لیبی در گفتگو با یک شبکه عربی اظهار داشت: قذافی در اکثر دیدارها با مقامات خارجی کفشهای پاشنه بلند به پا می کرد تا در مقایسه با این مقامات بلندقدتر به نظر برسد!
به گزارش «مهر» "عبدالرحمن شلقم" در گفتگویی با العربیه که به زودی به صورت کامل پخش خواهد شد به افشای جزئیاتی تازه از زندگی دیکتاتور سرنگون شده لیبی پرداخت.
وی در بخشی از این گفتگو که به احتمال فراوان جنجال بسیاری بر پا خواهد کرد، گفته است: معمر قذافی در اکثر دیدارها با  مقامات خارجی کفش پاشنه بلند به پا می کرد تا نسبت به آنها بلندقدتر به نظر برسد.

وزیرامو خارجه سابق لیبی تاکید کرد: راز لباسهای آفریقایی و بسیار بلند قذافی که روی زمین کشیده می شد نیز در همین مسئله نهفته بود که وی نمی خواست کفشهای پاشنه بلند وی در معرض دید رسانه ها و مقامات خارجی قرار گیرد.
وی در بخشی دیگر از اظهاراتش تاکید کرد: زمانی که در جریان انقلاب مردم لیبی می خواستم از رژیم قذافی جدا شوم با خانواده ام مشورت کردم و از آنان خواستم که هر احتمالی را برای "محمد" پسرم که در طرابلس زندگی می کرد، در نظر بگیرند،چون شاید وی از سوی رژیم قذافی به قتل برسد.
خاطرنشان می شود شلقم از مقامات ارشد رژیم قذافی بود که در همان آغاز انقلاب در این کشور به صف انقلابیون علیه رژیم قذافی پیوست.

 نوشته شده در تاریخ یکشنبه 24 مهر 1390 توسط خادمین مسجد ، پایگاه ، کانون و هیئت مذهبی مکتب الزهرا (س)

هزینه عشق مادر!

پسر بچه ای یک برگ کاغذ به مادرش داد.
مادر که در حال آشپزی بود ، دستهایش را با حوله تمیز کرد و نوشته را با صدای بلند خواند...
او نوشته بود :

صورتحساب !!!
کوتاه کردن چمن باغچه
5.000 تومان
مراقبت از برادر کوچکم
2.000 تومان
نمره ریاضی خوبی که گرفتم
3.000 تومان
بیرون بردن زباله
1000 تومان
جمع بدهی شما به من :
12.000 تومان !

مادر نگاهی به چشمان منتظر پسرش کرد، چند لحظه خاطراتش را مرور کرد و سپس قلم را برداشت و پشت برگه صورتحساب این را نوشت:

بابت 9 ماه بارداری که در وجودم رشد کردی هیچ
بابت تمام شبهائی که به پایت نشستم و برایت دعا کردم هیچ
بابت تمام زحماتی که در این چند سال کشیدم تا تو بزرگ شوی هیچ
بابت غذا ، نظافت تو ، اسباب بازی هایت هیچ
و اگر شما اینها را جمع بزنی خواهی دید که : هزینه عشق واقعی من به تو هیچ است

وقتی پسر آن چه را که مادرش نوشته بود خواند چشمانش پر از اشک شد ودر حالی که به چشمان مادرش نگاه می کرد.
گفت: مامان ... دوستت دارم

آنگاه قلم را برداشت و زیر صورتحساب نوشت: قبلاً بطور کامل پرداخت شده !!!نوشته شده در تاریخ یکشنبه 24 مهر 1390 توسط خادمین مسجد ، پایگاه ، کانون و هیئت مذهبی مکتب الزهرا (س)

محو سخنان حاج همت بودیم که در صبحگاه لشگر با شور و هیجان و حرکات خاص سر و دستش مشغول سخنرانی بود. مثل همیشه آنقدر صحبت های حاجی گیرا بود که کسی به کار دیگری نپردازد. سکوت همه جا را فرا گرفته بود و صدا فقط صدای حاج همت بود و گاهی صدای صلوات بچه ها. تو همین اوضاع صدای پچ پچی توجه ها را به خود جلب کرد. صدای یکی از بسیجی های کم سن و سال لشگر بود که داشت با یکی از دوستاش صحبت می کرد.
فرمانده دسته هرچی به این بسیجی تذکر داد که ساکت شود و به صحبت های فرمانده لشگر گوش کند، توجهی نمی کرد. شیطنتش گل کرده بود و مثلاً می خواست نشان بدهد که بچه بسیجی از فرمانده لشگرش نمی ترسد.
خلاصه فرمانده دسته یک برخوردی با این بسیجی کرد.
سرو صداها کار خودش را کرد تا بالاخره حاج همت متوجه شد و صحبت هایش را قطع کرد و پرسید: «برادر! اون جا چه خبره؟ یک کم تحمل کنید زحمت رو کم می کنیم».
کسی از میان صفوف به طرف حاجی رفت و چیزی در گوشش گفت. حاجی سری تکان داد و رو به جمعیت کرد و خیلی محکم و قاطع گفت: «آن برادری که باهاش برخورد شده بیاد جلو
بسیجی کم سن و سال شروع کرد سلانه سلانه به سمت جایگاه حرکت کردن. حاجی صدایش را بلند تر کرد: «بدو برادر! بجنب»بسیجی جلوی جایگاه که رسید، حاجی محکم گفت: «بشمار سه پوتین هات را دربیار» و بعد شروع کرد به شمردن.بسیجی کمی جا خورد و سرش را به علامت تعجب به پهلو چرخاند.
بعد پوتین اون بسیجی را گرفت وتوش اب ریخت بسیجی متحیر به حاج همت نگاه میکرد بعد حاج همت پوتین پرازاب را به دندان گرفت واب داخل اون رو نوشید.وگفت:فقط میخوام بدونید که همت خاک پای همه ی بسیجیهاست وبسیجی پس از این حرف همانطور متحیر نشسته بود.

وبسیجی پس از این حرف همانطور متحیر نشسته بود.نوشته شده در تاریخ شنبه 23 مهر 1390 توسط خادمین مسجد ، پایگاه ، کانون و هیئت مذهبی مکتب الزهرا (س)

عشق=فداکاری

پس از كلی دردسر ازدواج كردم... ویژه گی های همسر مرد علاقه منو داشت و کاملا راضی بودم.ما همدیگرو به حد مرگ دوست داشتیم. سالای اول زندگیمون خیلی خوب بود...

اما چند سال كه گذشت كمبود بچه رو به وضوح حس می كردیم.
می دونستیم بچه دار نمی شیم. ولی نمی دونستیم كه مشكل از كدوم یكی از ماست. اولاش نمی خواستیم بدونیم. با خودمون می گفتیم، عشقمون واسه یه زندگی رویایی كافیه. بچه می خوایم چی كار؟ اما در واقع خودمونو گول می زدیم. هم من هم اون، چون هر دومون عاشق بچه بودیم.
تا اینكه یه روز؛ علی نشست رو به رومو گفت: اگه مشكل از من باشه، تو چی كار می كنی؟
فكر نكردم تا شك كنه كه دوسش ندارم. خیلی سریع بهش گفتم : من حاضرم به خاطر تو روی همه چی خط سیاه بكشم.
علی كه انگار خیالش راحت شده بود یه نفس راحت كشید و از سر میز بلند شد و راه افتاد.
گفتم: تو چی؟ گفت: من؟
گفتم: آره... اگه مشكل از من باشه... تو چی كار می كنی؟
برگشت و زل زد به چشامو گفت: تو به عشق من شك داری؟ فرصت جواب ندادو گفت: من وجود تو رو با هیچی عوض نمی كنم.با لبخندی كه رو صورتم نمایان شد خیالش راحت شد كه من مطمئن شدم اون هنوزم منو دوس داره.
گفتم: پس فردا می ریم آزمایشگاه.
گفت: موافقم، فردا می ریم.
و رفتیم ... نمی دونم چرا اما دلم مث سیر و سركه می جوشید. اگه واقعا عیب از من بود چی؟!
سر خودمو با كار گرم كردم تا دیگه فرصت فكر كردن به این حرفارو به خودم ندم...
طبق قرارمون صبح رفتیم آزمایشگاه. هم من هم اون. هر دو آزمایش دادیم تا اینكه بهمون گفتن جواب تا یك هفته دیگه حاضره...
یه هفته واسمون قد صد سال طول كشید... اضطرابو می شد خیلیآسون تو چهره هردومون دید.
با این حال به همدیگه اطمینان می دادیم كه جواب ازمایش واسه هیچ كدوممون مهم نیس.
بالاخره اون روز رسید. علی مث همیشه رفت سر كار و من خودم باید جواب آزمایشو می گرفتم... دستام مث بید می لرزید. داخل آزمایشگاه شدم...
علی كه اومد خسته بود. اما كنجكاو ... ازم پرسید جوابو گرفتی؟
كه منم زدم زیر گریه. فهمید كه مشكل از منه. اما نمی دونم كه تغییر چهره اش از ناراحتی بود یا از خوشحالی ...
روزا می گذشتن و علی روز به روز نسبت به من سردتر و سردتر می شد.
تا اینكه یه روز كه دیگه صبرم از این رفتاراش طاق شده بود، بهش گفتم: علی، تو چته؟ چرا این جوری می كنی؟
اونم عقده شو خالی كرد و گفت: من بچه دوس دارم مهناز.
مگه گناهم چیه؟! من نمی تونم یه عمر بی بچه تو یه خونه سر كنم.
دهنم خشك شده بود و چشام پراشك. گفتم اما تو خودت گفتی همه جوره منو دوس داری...
گفتی حاضری بخاطرم قید بچه رو بزنی. پس چی شد؟
گفت: آره گفتم. اما اشتباه كردم. الان می بینم نمی تونم. نمی كشم...
نخواستم بحثو ادامه بدم... دنبال یه جای خلوت می گشتم تا یه دل سیر گریه كنم و اتاقو انتخاب كردم...
من و علی دیگه با هم حرفی نزدیم تا اینكه علی احضاریه آورد برام و گفت می خوام طلاقت بدم یا زن بگیرم!
نمی تونم خرج دو نفرو با هم بدم، بنابراین از فردا تو واسه خودت؛ منم واسه خودم ...
دلم شكست. نمی تونستم باور كنم كسی كه یه عمر به حرفای قشنگش دل خوش كرده بودم، حالا به همه چی پا زده.
دیگه طاقت نیاوردم لباسامو پوشیدمو ساكمم بستم.
برگه جواب آزمایش هنوز توی جیب مانتوام بود.
درش آوردم یه نامه نوشتم و گذاشتم روش و هر دو رو كنار گلدون گذاشتم.
احضاریه رو برداشتم و از خونه زدم بیرون...
توی نامه نوشته بودم:
علی جان، سلام
امیدوارم پای حرفت واساده باشی و منو طلاق بدی. چون اگه این كارو نكنی خودم ازت جدا می شم.
می دونی كه می تونم. دادگاه این حقو به من می ده كه از مردی كه بچه دار نمی شه جدا شم. وقتی جواب آزمایشارو گرفتم و دیدم كه عیب از توئه
باور كن اون قدر برام بی اهمیت بود كه حاضر بودم برگه رو همون جاپاره كنم...
اما نمی دونم چرا خواستم یه بار دیگه عشقت به من ثابت شه...
توی دادگاه منتظرتم... امضا؛
..........

 نوشته شده در تاریخ شنبه 23 مهر 1390 توسط خادمین مسجد ، پایگاه ، کانون و هیئت مذهبی مکتب الزهرا (س)

چقدر خنده داره

چقدر خنده داره که یک ساعت خلوت با خدا دیر و طاقت فرساست. ولی 90 دقیقه بازی یک تیم فوتبال مثل باد می‌گذره!

چقدر خنده داره که صد هزارتومان کمک در راه خدا مبلغ بسیار هنگفتیه اما وقتی که با همون مقدار پول به خرید می‌ریم کم به چشم میاد!

چقدر خنده داره که یک ساعت عبادت در مسجد طولانی به نظر میاد اما یک ساعت فیلم دیدن به سرعت می‌گذره!

چقدر خنده داره که وقتی می‌خوایم عبادت و دعا کنیم هر چی فکر می‌کنیم چیزی به فکرمون نمیاد تا بگیم اما وقتی که می‌خوایم با دوستمون حرف بزنیم هیچ مشکلی نداریم!

چقدر خنده داره که وقتی مسابقه ورزشی تیم محبوبمون به وقت اضافی می‌کشه لذت می‌بریم و از هیجان تو پوست خودمون نمی‌گنجیم اما وقتی مراسم دعا و نیایش طولانی‌تر از حدش می‌شه شکایت می‌کنیم و آزرده خاطر می‌شیم!

چقدر خنده داره که خوندن یک صفحه و یا بخشی از قرآن سخته اما خوندن صد سطر از پرفروشترین کتاب رمان دنیا آسونه!

چقدر خنده داره که سعی می‌کنیم ردیف جلو صندلی‌های یک کنسرت یا مسابقه رو رزرو کنیم اما به آخرین صف نماز جماعت یک مسجد تمایل داریم!

چقدر خنده داره که برای عبادت و کارهای مذهبی هیچ وقت زمان کافی در برنامه روزمره خود پیدا نمی‌کنیم اما بقیه برنامه‌ها رو سعی می‌کنیم تا آخرین لحظه هم که شده انجام بدیم!

چقدر خنده داره که شایعات روزنامه ها رو به راحتی باور می‌کنیم اما سخنان قران رو به سختی باور می‌کنیم!

چقدر خنده داره که همه مردم می‌خوان بدون اینکه به چیزی اعتقاد پیدا کنند و یا کاری در راه خدا انجام بدند به بهشت برن!

چقدر خنده داره که وقتی جوکی رو از طریق پیام کوتاه و یا ایمیل به دیگران ارسال می‌کنیم به سرعت آتشی که در جنگلی انداخته بشه همه جا رو فرا می‌گیره اما وقتی سخن و پیام الهی رو می‌شنویم دو برابر در مورد گفتن یا نگفتن اون فکر می‌کنیم!
خنده داره

اینطور نیست؟
دارید می‌خندید؟
دارید فکر می‌کنید؟

این حرفا رو به گوش بقیه هم برسونید و از خداوند سپاسگزار باشید که او خدای دوست داشتنی ست.
آیا این خنده دار نیست که وقتی می‌خواهید این حرفا را به بقیه بزنید خیلی‌ها را از لیست خود پاک می‌کنید؟ به خاطر اینکه مطمئنید که اونا به هیچ چیز اعتقاد ندارند.

این اشتباه بزرگیه اگه فکر کنید دیگران اعتقادشون از ما ضعیف تره

 

خدایا ما را ببخش...............

به خاطر همه ی اشتباهات گذشته......................

و مغرورمان نکن....................

به خاطر اندک خدمات امروزه..........................(تعداد کل صفحات:5)      [1]   [2]   [3]   [4]   [5]  

درباره وبلاگ

این پایگاه اطلاع رسانی منعکس کننده ی اخبار ویژه ی مسجد چهارده معصوم ( علیهم السلام )
و پایگاه مقاومت سردار شهید مهندس حسین شوریده و کانون فرهنگی و هنری حضرت آیت الله خامنه ای
و هیئت مذهبی مکتب الزهرا ( سلام الله علیها ) شهرستان گناباد و مطالب خواندنی و اخبار روز جهان می باشد.انتظاراست با ارائه ی نظرات و انتقادات سازنده ی خود ما را در راهی که در پیش گرفته ایم که همانا راه پاک ولایت و شهداست یاری فرمایید.
ما ذوالفقار حیدریم...فدائیان رهبریم.
...................
دعای زیارت عاشور*
بسم الله الرحمن الرحیم
اَلسَّلامُ عَلَیْكَ یا اَبا عَبدِ الله اَلسَّلامُ عَلَیكَ یَابْنَ رَسُوْلِ الله اَلسَّلامُ عَلَیْكَ یَا بْنَ اَمیِر المُؤمِنِیَن وَ ابْنَ سَیِدِ الوَصیّیَن اَلسَّلامُ عَلَیكَ یَا بْنَ فاطِمَةَ سَیِدَةِ نِساءِ العْالَمِینَ اَلسَّلامُ عَلَیْكَ یَا ثَارَ الله وَ اَبنِ ثَارِهَ وَالوِتْرَ الْمَوْتُورِ اَلسَّلامُ عَلَیكَ وَ عَلی الَأرواحِ الَّتِی حَلَتْ بِفِنآئِكَ عَلَیكُمْ مِنْی جَمِیعاً سَلامُ اللهِ اَبداً ما بَقَیتُ وَ بَقِیَ الَّلیلِ وَ النَّهارُ یا اَبا عَبدِ اللِه لَقَدْ عَظُمَتِ الرَّزِیَّةُ وَ جَلَتْ وَ عَظُمَتِ الُمصیبَةُ بِكَ عَلَینْا وَ عَلی جَمیِع اَهْلِ الِأسْلِام وَ جَلَّتْ وَ عَظُمَتِ اَلمُصیبَتكَ فی السَّمواتِ عَلی جَمیع اَهْلِ السَّمواتِ فَلَعِنَ اللهُ اُمَّةً اَسَسَتْ اَساسَ الظُّلمِ وَ الجُورِ عَلَیكُمْ اَهْلِ البَیتِ وَلَعَنْ اللهُ اُمَّةً دَفَعَتْكُمْ عَنْ مَراتِبِكُمُ الَّتی رَتَبِكُمُ اللهُ فیها وَ لَعَنَ اللهُ اُمةً قَتَلَتكُمْ وَ لَعَنَ اللهُ المُمهِدِینَ لَهُمْ بِا لتَمكیِن مِنْ قِتالِكُمْ بَرِئتُ اِلَی اللهِ وَ اِلَیكُمْ مِنهُمْ وَ اَشیاعِهِمْ وَ اَتْباعِهِمْ وَ اَوْلیائهِمْ یا اَبا عَبدِ الله اِنی سِلْمٌ ِلِمَنْ سالَمَكُمْ وَ حَربٌ لِمَنْ حارَبَكُم اِلی یُومِ القِیمةِ وَ لَعَنَ اللهُ الُ زِیادٍ وَ ال مَروانَ وَلَعَنَ اللهُ بَنِی اُمَیةَ قاطِبَةً وَ لَعَنَ اللهُ بْنَ مَرجانَةً وَ لَعَنَ اللهُ عُمَرِبْنِ سَعْد وَ لَعَنَ اللهُ شِمراً وَلَعَنَ اللهُ اُمةً اَسْرَجَتْ وَالجَمَتْ وَ تَنَقَّبَتْ لِقِتالِكَ بِاَبی اَنتَ وَ اُمّی لَقَدْ عَظُمَ مُصابی بِكَ فَاَسئلُ اللهَ الَّذی اَكرَمَ مَقامَكَ وَ اَكْرَمَنی اَنْ یَرزُقَنی طَلَبَ ثارِكَ مَعَ اِمامٍ مَنصُورٍ مِنْ اَهْلِ بَیْتِ مُحَمَّدٍ صَلی اللهُ عَلَیهِ وَ الِه اَللّهُمَّ اَجْعَلنی عِندكَ وَجیهًا با الحُسَینِ عَلیهِ السَّلامُ فیِ الدُنیا وَ الأخِرَةِ یا اَبا عَبْدِ اللهِ اِنی اَتَقرَّبُ اِلیَ اللهِ وَ اِلَی رَسُولِهِ وَ اِلَی اَمیر الُمؤمِنینَ وَ اِلی فاطِمَةً وَ ِالی الْحَسَنْ وَ اِلَیكَ ِبمُوالاتِكَ وَ بالَبرائةِ ِممنِ اَسَّسَ ذلِكَ وَ بَنی عَلیهِ بُنیانَهُ وَ جَری فی ظُلمِه وَجَوْرِه عَلَیْكُمْ وَ عَلی اَشیاعِكُمَ بَرِئتُ اِلیَ اللهِ وَ اِلیكُمْ مِنْهُمْ وَ اَتَقَربُ اِلَی اللِه ثمَّ اِلَیكُمْ بِموالاتِكُمْ وَ مُوالاةِ وَلِیكُمْ وَ بِالبَرائةِ مِنْ اَعدائِكُمْ وَ النّاصِبینَ لَكُمُ الْحَرْبَ وَبالبرآئةِ مِنْ اَشیاعِهمْ وَ اَتباعِهمْ اِنیّ سِلمٌ لِمَنْ سالَمَكُمْ وَ حَربٌ لِمَنْ حارَبَكُمْ وولٌّی لِمَن والاكُمْ وَ عَدُ وٌّ لِمَنْ عاداكٌمْ فَاسُئلُ الله اَلذی اَكرَمَنی بِمَعرفَتِكُمْ وَ مَعرفَةِ اَولیائِكُمْ وَرَزَقنِی اَلبرائَةَ مِن اَعدائِكُمْ اَنْ یَجعَلنِی مَعَكُمْ فی الدُّنیا وَ الاخرةِ وَ اَن یُثَبِتَ لی عِنْدَكُمْ قَدَمَ صِدْقٍ فی الدُّنیا وَالأخرةِ وَ اَسَئلهُ اَن یُبَلغَنیَ المَقامَ الَمحمودَ لَكُمُ عِنْدَ اللهِ وَ اَنْ یَرزُقَنی طَلَبَ ثاری مَعَ اِمامٍ هُدی ظاهِرٍ ناطِقٍ بالحَقِ مِنْكُمْ وَ اَسئلُ اللهَ بِحَقِكُمْ وَ بِالشَانِ اَلذیِ لَكُمْ عِندهُ اَنْ یَعطنِی بِمصابی بِكُمْ اَفْضَلَ ما یُعطی مُصاباً بِمُصیبةً ما اَعْظَمَها وَ اَعظمَ رَزَیِتها ِفی اِلاسلامِ وَ فی جَمیعَ السَّمواتِ وَ الارضِ اَللهُمَّ اجْعَلنی فی مَقامی هذا ِممَنْ تَنالُهُ مِنكَ صلَواتٌ وَ رحمةٌ وَ مَغفِرةٌ اَللهُمَّ اَجْعَلْ مَحیایَ مَحیا محمدٍ و ال مُحمد وَ مَماتی مَماتَ مُحمدٍ وَ ال مُحمدٍ اَللهمَّ اِنَّ هذا یَوْمٌ تَبركَتْ به بنوامَیَةَ وَ ابْنُ اكِلةَ الأَكبادِ الَّلعینُ ابنُ اللعینِ عَلی لِسانِك وَ لِسانِ نَبِیكَ صلیَّ الله علیهِ و اله فی كُلِ مَوْطِن وَ مَوقِفٍ وَقَفٍ فیهِ نَبیكَ صلی الله علیهِ و اللهمَّ الَعن اَبا سُفیانَ وَ معاویةَ وَ یزیدَ بْنَ مُعاویةَ عَلیهِمْ مِنكَ الَّلعنةُ اَبَدَ الابِدینَ وَ هَذا یَوْمٌ فَرِحَتْ به ال زِیادٍ وَ الُ مَروانَ بِقَتلِكُمْ اَلحسُیَن صَلواتُ اللهِ عَلیهِ اَللهُمَّ فَضاعَفْ عَلیهمُ اللعنَ منكَ وَالعذابِ الأَلیمَ اللهمَّ انی اتقربُ الیكَ فی هذا الیومِ وَفی مَوقفی هذا وَ اَیام حَیوتی بِالبرآئةِ مِنهم وَاللعنةِ عَلیهَمّْ السلامُ پس می گویی صَد مرتبه اللهمَّ العن اولَ ظالم ظلمَ حقَّ محمد و ال محمد و اخِرَ تابِع له علی ذالكَ اللهمَّ العنِ العصابةَ التی جاهدتِ الُحسین وَشایعتْ و بایِعتْ و تابِعتْ علی قِتله اللهمَّ العنهم جمیعاً پس میگوئی صد مرتبه السلام علیكَ یا ابا عَبداللهِ وَ علی الاَرواح الَّتی حَلت بفنآئِكَ علیكَ مِنی سلامُ الله ابداً ما بَقیتُ وَ بقیَ اللیلُ وَ النهارَوَ لاجعلهُ اللهُ اخرَ العهدِمنی لزیارتكم السلامُ علی الحسین وعلی علی بن الحیسین و علی اولاد الحسین و علی اصحاب الحسین پس می گوئی اللهمَ خُصَّ انتَ اَوّل ظالم باللعن منی وَابدَءُ به اولاًثمَّ الثانی وَالثالث َوَالرابعَ اللهمَّ العنِ یزید خامساً و العن عبیدَ اللهِ بن زیادٍ و ابن مرجانةَ و عمربن سعد وَ شمراً و ال ابی سفیانَ وَال زیاد و ال مروان و الی یوم القیامَة پس سجده می روی و میگوئی اللهمَّ لكَ الحَمد حمدَ الشاكرینَ لَكَ علی مصابهم الحمدُ للهِ علی عَظیمِ رَزیتی اللهمَّ ارزقنی شَفاعَةَ الْحُسَیْنِ یَوْمَ الْوُروُدِ وَثبِتْ لی قَدَمَ صِدْقٍ عِنْدِكَ مَعَ الحُسَینِ وَ اَصْحابِ الحُسَینِ الَّذینَ بَذَلُوا مُهْجُهْم دُوْنَ الحُسَینِ عَلَیه السَّلام.
عاشقان حسین(ع) التماس دعا
موضوعات
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
همین الآن اگر یک دعای شما مستجاب بشود! چه دعایی می کنید؟


نویسندگان
پیوند ها
وصیت نامه شهدا
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
لوگوی دوستان

%MINIFYHTML4ffd5cf9c6044e805b2728d92cbdc23413%
 
قالب وبلاگ